Uyuşturucu İle Mücadelede Yeni Uygulama “UYUMA”
 
İçişleri Bakanlığınca; uyuşturucu ile mücadelede ihbar ayağını kolaylaştıran, vatandaşların karşılaştıkları uyuşturucu ticaretini en hızlı ve doğru bir şekilde ihbar edebilmelerini ve ihbarların yaygınlaşmasını sağlanyan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulaması (UYUMA) hazırlanmıştır. %100 yerli ve milli olan mobil uygulama UYUMA; hem İOS, hem de Android kullanıcıları tarafından indirilebilecek. UYUMA ile vatandaşlar sokakta karşılaştıkları uyuşturucu tacirlerini veya bağımlılarını tek tıkla polise ihbar edebilecekler. Uygulamaya T.C kimlik numarası ile giriş yapılacak.Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, uyuşturucu satışı ve kullanımıyla ilgili herhangi bir olay gözlediğinde bu uygulamayla bildirimlerini kısa sürede yetkili mercilere iletebilecekler. Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek ve  ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır.
 
 Çocuklarımız ve geleceğimiz adına uyuşturucu ve bağımlılığa karşı verilen bu büyük mücadelede, tüm vatandaşlarımızın projeye destek vermeleri beklenmektedir.
 
 
Emniyet Genel Müdürlüğünün Narkotik Madde Satışına Yönelik İhbar Projesi olan “UYUMA” uygulamasıyla ilgili,
 
Detaylı bilgi için
https://www.egm.gov.tr/haberler/Sayfalar/Uyu%C5%9Fturucu-%C4%B0le-M%C3%BCcadelede-Yeni-Uygulama-%E2%80%9CUYUMA%E2%80%9D.aspx
 
Uygulamanın Android versiyonu için :
https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.egm.uyuma&hl=tr
 
Uygulamanın iOS versiyonu için
https://itunes.apple.com/tr/app/uyuma/id1434800146?l=tr&mt=8
 
VİDEO