KAYMAKAMIMIZ SAYIN MUSTAFA GÜRBÜZ'ÜN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI;

 

        Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 99’uncu Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.

        23 Nisan 1920 tarihinde, ülkemizin ve milletimizin bütün dünyaya karşı bağımsızlık mücadelesi verdiği dönemde memleketin dört bir yanından Ankara’ya gelen Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğindeki milletvekilleri tarafından "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, milletimizin bağımsızlık iradesi Tüm dünyaya haykırılmıştır. 99 yıldır millet egemenliğini ve demokrasiyi Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olarak kabul eden Türk Milleti her geçen sene artan bir coşku ve bilinçle millet egemenliğini ve demokrasiyi yaşatmaya, korumaya ve sürdürmeye devam etmiştir. Vatandaşlarımızın kendi kaderlerini kendilerinin tayin ettiği, millet iradesinin her türlü olgudan üstün kılındığı Cumhuriyetimiz sonsuza kadar varlığını sürdürecek, tüm mazlum ve mağdur milletlerin umudu olmaya devam edecektir.

        Milli değerlerimizin korunmasında ve yaşatılmasında en büyük güvencemiz değerlerine bağlı, kalbi vatan ve millet sevgisiyle atan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bizzat Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan ayrı bir manası vardır.

        Geleceğe umutla bakmamız ve Ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması için çocuklarımızı günün şartlarına uygun, aklın ve bilimin ön plana çıktığı, milli ve manevi değerlerin nesiller boyu aktarıldığı bir şekilde eğitmek hepimizin başlıca görevi ve sorumluluğudur. Bu açıdan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan tek istediğimiz aklı ve vicdanı hür olan, ailesine, devletine ve milletine bağlı birer birey olmalarıdır.

     Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum. Devletinizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve I. Mecliste görev almış milletvekilleri başta olmak üzere vatan, millet, devlet, bayrak ve demokrasi uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.