Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanının verildiği gün olan ve Gaziler Günü olarak kutlanan “19 Eylül Gaziler Günü”  tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.
 
Düzenlenen törene İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, İlçe Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, Daire Amirleri, Gazilerimiz, Şehit Ailelerimiz ve Halkımız katılım gösterdi.
 
Kaymakamlığımız koordinesinde düzenlenen “Gaziler Günü Kutlama Töreni”  Recep Tayyip ERDOĞAN Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayıp saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; "Gazilerimiz ve Şehitlerimizin aileleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Aziz vatanın toprakları şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur.  Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır. Devletimizin bütün kapıları gazi ve şehit ailelerimize her zaman açıktır. Bizlerde her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin yanındayız. Bu vesile ile aziz vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Daha sonra Kaymakamlık Makamında Gazi ve Şehit Aileleri ile bir araya gelindi.