"2018 ŞUBAT AYI MUHTARLAR TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

        Gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısına; Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Beyin Eşi Muhterem Hanımefendi, Taşova Kaymakamı Göynücek Kaymakam V. Sayın Kudret KURNAZ Bey ve Eşi Muhterem Hanımefendi, Göynücek Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, İl Genel Meclis Üyesi İhsan YILDIRIM, İlçe Emniyet Amiri V, İlçe Jandarma Komutanı, Daire ve Kurum Amirleri, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa ARSLAN, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeli Psikolog Hakan ULUTAŞ, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeli Sosyal Çalışmacı Erdem YÜKSEL, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Hatice TİGEN, Merkez Mh ve Köy Muhtarlarımız ile Merkez Camilerimizin ve Köy Camilerimizin İmam-Hatipleri katılım gösterdiler.

 

        OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR

 

        Ülke genelinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ının Eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde, İllerde Vali eşlerinin ve İlçelerde Kaymakam eşlerinin himayelerinde, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin ve İl/İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin koordineli çalışmalarıyla gerçekleştirilen “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında; Her ayın üçüncü haftası Salı günleri İlçe Müftülüğü Toplantı Salonunda Taşova Kaymakamı Göynücek Kaymakam V. Sayın Kudret KURNAZ Başkanlığında gerçekleştirdiğimiz “Muhtarlar Toplantısına” Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Beyin Eşi Muhterem Hanım Efendi ile Taşova Kaymakamı Göynücek Kaymakam V. Sayın Kudret KURNAZ Beyin eşi Muhterem Hanımefendi iştirak ettiler.

 

        Toplantıdan yaklaşık bir hafta önce merkez ve köy muhtarlarımız ile İlçe Müftlüğü personelleri merkez ve köy camilerimizin imam-hatiplerinin destekleriyle ilçe merkezindeki ve köylerimizdeki okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızın isim listeleri oluşturulmuş ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teslim edilmişti. Teslim edilen listelerde ortalama 100 vatandaşımızın okuma-yazma bilmediği belirlenmişti. Hazırlanan listelerin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün titiz çalışmaları ile genel taramalarının yapılması ve açılması planlanan kurslarımıza öğretmenlerin görevlendirilmesi halinde birçok merkezi yerlerde ve köylerimizde okuma-yazma kurslarımızın başlatılacağı bildirildi.

 

        SENDE KORUYUCU AİLE OL!!! YETİMLERE SAHİP ÇIK!!!

 

        “Şubat Ayı Muhtarlar Toplantısı” İlk etapta aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa ARSLAN’ın açılış konuşmaları, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeli Psikolog Hakan ULUTAŞ’ın “Korunmaya Muhtaç Çocuk” konulu konuşmaları, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeli Sosyal Çalışmacı Erdem YÜKSEL’in “Koruyucu Ailenin Önemi ve Gerçekleştirilen Hizmetler” konulu konuşmaları ve Göynücek Çarşı Camii İmam-Hatibi Sadık AYDIN’ın “İslamda Koruyucu Aile” konulu konuşmaları ile devam ederken Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafınca seçilen Koruyucu Aile Hatice TİGEN’in paylaşımları ile son buldu.

 

        

        Taşova Kaymakamı Göynücek Kaymakam V. Sayın Kudret KURNAZ; Gerek “Okuryazarlık Seferberliği” gerek “Koruyucu Aile Tanıtım Programı” kapsamında yürütülen hizmetlerin vatandaşlarımızın her daim yararına olduğunu, devletimizin ve devlet büyüklerimiz ile eşlerinin geceli gündüzlü hiç durmaksızın başarılı hizmetlere imza attıklarını belirterek kendilerinin de yürütülen hizmetlere desteklerinin bulunmasından memnuniyet duyduklarını ve hizmet aşamasında üzerlerine düşen vazifeleri eksiksiz yerine getirmekten çekinmeyen muhtarlarımız ile cami imam-hatiplerimizin başarılı çalışmalarından hoşnut kaldığını bildirdi. Düzenlenen toplantıda emeği geçen herkese şükranlarını sunduğunu belirtti.