Mart Ayı Eğitim Toplantısı İlçemiz Gediksaray Köyü İlk/Orta Okulunda Taşova Kaymakamı Göynücek Kaymakam V. Kudret KURNAZ başkanlığında, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hasan Basri KOYUNCU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulmuttalip ZİYAGİL, Şube Müdürleri, Gediksaray Köyü İlk/Orta Okulu Okul Müdürü Yakup GÜNEŞ, Müdür Yard. Hasan BOZTEPE, Köy İhtiyar Heyetinden Aza Ahmet AYHAN ve Okulda Görevli Öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Yapılan toplantıda; Toplantıda okul müdürü Yakup GÜNEŞ tarafından okul hakkında bilgiler verilmesinden sonra öğretmenler görüşlerini bildirdiler. Okulun fiziksel durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri konularında görüş alışverişlerinde bulunuldu. Öğrencilerimize faydalı olabileceği düşünülen birçok alanda seminerlerin düzenlenmesi gibi konular görüşülerek karara bağlandı. 
 
Taşova Kaymakamı Göynücek Kaymakam V. Sayın Kudret KURNAZ, ziyaret sırasında öğrencilerle de sohbet ederek tavsiyelerde bulundu. Ziyaret sırasında Kaymakamlık olarak eğitimi çok önemsediklerini; sürekli eğitimin ve eğitimcilerin yanında olmaya çalıştıklarını vurguladı.