Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ'ün 18 Mart Mesajı;
Tarihi zaferlerle dolu büyük Türk milletinin dünya tarihine damga vurmuş en önemli muhaberelerden biri olan Çanakkale zaferinin 104. Yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyor, başta Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
104 yıl önce Çanakkale savaşında 7 düvele karşı çarpışan şanlı ecdadımız bir yandan Türk milletinin tarih boyunca verdiği mücadeleyi yansıttığı gibi diğer taraftan istiklal savaşı ve sonrasında milletimizin karşılaşacağı benzer zorluklara karşı göstereceği azim ve kararlılığa rehber olmuştur. Türk milletinin damarlarına kadar nüfuz etmiş hür ve bağımsız yaşama ülküsü için atalarımız her türlü zorluğa, yokluğa göğüs germiş, bu uğurda canını, cananını ve tüm varlığını gözünü kırpmadan feda etmiştir. Çanakkale destanı bir cephe savaşından öte kahraman bir milletin, varlığına göz diken düşman milletlere karşı verdiği ölüm-kalım mücadelesidir. Büyük bir saygı ve gururla andığımız şanlı ecdadımız düşmana dur demiş, hem Türk milletini tarihini hem de dünya tarihinin akışını değiştirecek eşsiz bir zafere imza atmıştır.
104 yıl önce Çanakkale boğazına dayanmış, tarihin en kesif ordularına karşı “Çanakkale geçilmez” ruhuyla verilen mücadelenin bugün de tüm milletimize örnek olmasını diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna toprağa düşmüş bütün şühedayı minnet ve tazimle yad ediyor, hayatın kaybetmiş gazilerimize rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömür diliyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.