Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere miras bıraktığı en büyük eser olan Cumhuriyetimizin 95. yılını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve gurur ile kutluyoruz. 
 
Ecdadımızın üstün gayret ve fedakarlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi hepimizin en büyük hedefi ve arzusudur. Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin en büyük ifadesidir. 
 
Türk Milletinin en önemli kazanımlarından birisi olan Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünde, Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik duyguları içerisinde sahip çıkmak hepimizin asli görevidir.
 
Bu tarihi gün dolayısıyla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, tüm Göynücek’li hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.
 
 
                                                                                                                                                                                                                Mustafa GÜRBÜZ
                                                                                                                                                                          Kaymakam