Göynücek Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğünün 2017 yılında kabul edilen 2017-1-TR01-K0102-045303 numaralı ve “İstihdam ve Girişimcilik İçin İşbirliği Yapmalıyız, 3 Avrupa Adımı Atmalıyız”  isimli AB Erasmus + projesinin okul idareci, öğretmen ve öğrencilerin ziyaretiyle Kaymakamımız Kudret KURNAZ’ a tanıtım faaliyetlerinde bulundular.
 
        Okulumuzun kabul edilen AB Erasmus + projesiyle birlikte Tesisat ve İklimlendirme Alanı, Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Teknik Servisi Alanında öğrencilerimizin niteliklerinin geliştirilmesi istihdamı ve girişimciliğinin arttırılmasını hedeflemektedir. Ev sahibi ortaklarımız Kaposvari SZC Lamping (Macaristan)Meslek Okulu, BauqaupilsTehnikums( Letonya) ve ITNT Multimedya Marketing (Almanya) işletmeleridir. Avrupa hareketliliği faaliyetlerimiz 28.01.2018 tarihinde belirtilen ülkelere 18 öğrencimiz ve 3 refakatçi öğretmenimizle gerçekleştirilecektir.
           
        Kaymakam vekilimiz Kudret KURNAZ bu tür proje çalışmalarının arttırılması gerektiğini vurgulayarak, öğrenciler ve bölgemiz için büyük fırsatlar sunduğunu belirtmiş, proje başvuru sayılarının arttırılması gerektiğini söylemiştir.