İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.
 
Yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun talimatlarıyla, ülke genelinde ve İlçemiz Recep Tayyip Erdoğan Meydanında eş zamanlı olarak "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" eylemi düzenlendi.
 
Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ koordinesinde, İlçemizde görev yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin yönetici ve temsilcilerinin yanı sıra toplumda dezavantajlı grup olarak adlandırılan çocuk, yaşlı ve engelli bireylerinin de katılımlarıyla “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganları eşliğinde İlçemiz Recep Tayyip Erdoğan Meydanından başlayıp Atatürk İlkokulunda son bulan Yaya Öncelikli Trafik Etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte, dezavantajlı grupların trafikte yaya olarak karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla kampanya sloganın kullanıldığı döviz ve pankartlar açıldı.
 
"Yaya Öncelikli Trafik" için hazırlanan afiş ve pankartlar çoğaltılarak İlçemiz merkezindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına asıldı. Etkinliğin yapıldığı yaya geçitlerinde görevli kolluk personelleri tarafından sürücü ve yayalara dağıtıldı.
 
Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ başkanlığında düzenlenen etkinliğe; İlçe Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, İlçe Emniyet Amiri V. Komiser Yardımcısı Burak DAVŞAN ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Harun AYDIN'ın yanısıra İlçemiz kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve memurları, İlçe merkezindeki okullarımızın müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri ile vatandaşlarımız eşlik etti.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.