Kaymakamlığımız tarafından organize edilen "Şeker Pancarının Dünü, Bugünü ve Yarını" konulu çiftçi buluşması kapsamında, 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda düzenlenen toplantı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ'ün açılış konuşmasıyla başlayan program, Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, Amasya Şeker Fabrikası Genel Müdürü Cemal SUNULU, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet ÖZARSLAN, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZGÜN, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Ziraai Müdür Yardımcısı Alaattin KORKMAZ, Yönetim kurulu üyeleri, TKDK Müdürü Cengiz DİKİCİ ve yetkili uzmanları ile  çiftçi Ayten ÇÖL ve Sefa ÇOBAN'ın da sunum yaptığı toplantı, İl Genel Meclis Üyesi İhsan YILDIRIM, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Selim BACANAK, İlçe Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetimi, muhtarlar ve çiftçilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Toplantı sonrası Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ ve Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, katılımcılara plaket takdim ederek çiftçilerimizle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.