İLÇEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BÜYÜK BİR COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Pazar günü Saat 13.00 ' de İlçemiz Recep Tayyip Erdoğan Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

29 Ekim günü İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti. Recep Tayyip Erdoğan Meydanında gerçekleştirilen törende Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ ve Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Tören programı, Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ`ün günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapması ve kutlama etkinlikleri kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okunarak devam etti. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri ile Cumhuriyet koşuları yapıldı. Öğrenciler tarafından oratoryo ve halk oyunları gösterilerinin ardından resmi tören geçişi ile program son buldu.

 

Düzenlenen Programa; Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Daire Amirleri, Öğrenciler, Öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.